איתור נזילות

למה חשוב לבצע איתור נזילות במהירות האפשרית?

אחת הבעיות החמורות ביותר שאנחנו יכולים להתמודד איתן במבנים קיימים, בין אם זה בתי מגורים, עסק או כל מקום אחר, זו בעיית נזילות. מדובר על בעיה שמתרחשת לא אחת במבנים בהם יש נזק מסוים בצנרת מונע מעבר של מים בצורה רגילה.

באופן טבעי, כאשר הצנרת תקינה, אז המים עוברים מהכיור או המקלחת, דרך הצנרת אל בורות הספיגה מחוץ למבנה. הם לא אמורים להיתקע בשום מקום ובוודאי לא לגרום נזק למבנה. אם יש בעיה בצנרת והיא לא תקינה, אז ייתכן מאוד שהמים לא יעברו חלק ואז ייגרם נזק משמעותי, לא רק לצנרת אלא גם למבנה.

כיצד זה בא לידי ביטוי ומה הפתרון לכך?

המקרה הקלאסי מתגלה, כשיש בעיה מסוימת בצנרת, למשל חורים, צמיחת שורשים בתוך הצנרת, שחיקה ובלאי ועוד. בכל אחת מהבעיות הנ"ל, ייתכן שהתוצאה תהיה שהמים לא יזרמו חלק אלא יצאו מתוך הצנרת אל הקיר. אז אנחנו עלולים לגלות כתמי רטיבות על הקיר או במקומות אחרים, לעיתים אפילו ברצפה או בתקרה.

במקרה כזה, חשוב להזמין גורם מקצועי, אינסטלטור שמתמחה באיתור נזילות. הוא יצטרך לגלות דרך הכלים העומדים לרשותו, איפה מקור הבעיה, ואז יוכל לטפל בה בהקדם, לפני שהבעיה תתעצם ואז יהיה לנו מאוד קשה לטפל בה ולמעשה הטיפול יהיה הרבה יותר משמעותי ויקר.

איך מתבצע איתור נזילות בפועל?

תהליך איתור נזילות מתבצע כיום באמצעות מצלמות תרמיות. מדובר על מצלמה ייחודית, אותה ניתן להעביר על פני הקיר ובמקומות בהם יש זרימה של מים מחוץ לצנרת, המצלמה מציגה צבעים שונים, אשר מלמדים על טמפרטורה נמוכה יותר.

במקרה כזה, יכול האינסטלטור לזהות שמדובר בבעיה אשר ניתן לפתור אותה בדרכים שונות. בעיקרון, להבדיל מבעבר אז היה צריך לפתוח את כל הקיר או את כל הרצפה בשביל לאתר את מקור הבעיה, היום אפשר לעשות זאת באמצעות מצלמה תרמית, והתהליך מתבצע הרבה יותר מהר, נקי ופשוט. זה חוסך הרבה מאוד זמן, הרבה מאוד כסף וגם הרבה לכלוך.

מדוע חשוב לבצע את הבדיקה הזאת בהקדם?

תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: מים זורמים מהצנרת אל הקירות, בלי שום אפשרות לעקוב איפה בדיוק מקור הבעיה ובלי שאנחנו מטפלים בבעיה בהקדם. סביר להניח, שתוך זמן קצר, הקירות והרצפה יתמלאו מים. הקיר יכול להתחיל להתפרק ולהתפורר. דבר שיכול להיות כמובן מאוד בעייתי.

אם אנחנו מזמינים בעל מקצוע לבצע תהליך של איתור, כמה שיותר מהר, אז נוכל לפתור את הבעיה ולהימנע מנזק משמעותי למבנה וכן נמנע מהצורך לבצע תהליך טיפול הרבה יותר רציני ויקר. כך, אנחנו יכולים לפתור את הבעיה תוך זמן קצר, כשהיא עוד קטנה, בתהליך פשוט, זול ונוח, של תיקון הצנרת במקום המיועד לכך.