קלנועית מתקפלת

למי מתאימה קלנועית מתקפלת?

לא מעט מבוגרים אשר מתקשים בהליכה, נאלצים להשתמש באמצעים שונים שיכולים לעזור להם להתנייד ממקום למקום. לא מדובר באנשים הזקוקים לכיסא גלגלים, שכן אין להם נכות מסוימת, אלא יש להם קושי להתנייד בכוחות עצמם בטווחים ארוכים, בגלל גילם או בגלל תחושות כאב או תחושות אחרות שהם חשים כשהם הולכים בכוחות עצמם.

לכן הם ירצו להשתמש באמצעים ומכשירים שונים אשר יכולים לעזור להם לעבור ממקום למקום, משטח לשטח, בין אם זה באזור המגורים הקרוב אליהם ובין אם זה באזורים יותר מרוחקים אליהם מגיעים מעת לעת. אחד המכשירים האלה הוא קלנועית, ואם רוצים להשתמש במכשיר אפקטיבי ואיכותי, הרי יש לקנות קלנועית מתקפלת.

מה זה קלנועית וכיצד היא יכולה לעזור?

קלנועית מזכירה במראה שלה, עגלת גולף וקורקינט. מדובר על כלי פתוח, אשר יש בו מושב לאדם אחד או מושב זוגי, מקום להניח את הרגליים, מקום להניח את הידיים, ושלושה או ארבעה גלגלים (תלוי בסוג הכלי ובגודל שלו). בחלקו הקדמי או האחורי, יש סלסלה או מתקן אחר להניח בו את התיק.

הרעיון של קלנועית הוא לאפשר לאנשים מבוגרים להתנייד ממקום למקום מבלי שיצטרכו ללכת ברגל, מבלי שיצטרכו להשתמש ברכב או תחבורה ציבורית. היתרון של קלנועית הוא, שניתן להשתמש בכלי גם במקומות פתוחים וגם במקומות סגורים, כלומר, ניתן להשתמש בו גם ברחוב, טיילת, פארק אך גם במתחמים סגורים, אפילו בבית אם הוא מספיק גדול ויש צורך בכך.

למה משתלם לקנות קלנועית מתקפלת

אחת האופציות הפופולאריות לרכישה היא קלנועית מתקפלת. מדובר בכלי אשר ניתן לקפל אותו באופן כזה שיהיה ניתן להכניס אותו אל תא מטען בכלי רכב, כמו כן יהיה ניתן לעלות אותו בקלות הביתה או לקשור אותו בחדר המדרגות, במידה ואין מקום לאחסן אותו בבית.

אופציה זו עדיפה על אופציות אחרות, אשר אינן מקשות מאוד על המשתמשים או בני משפחתם לנייד את הקלנועית בכל צורה, מלבד באמצעות שימוש בה. אם ניתן לקפל את הכלי בצורה נוחה, אז גם אפשר להתנייד בהרבה יותר מקומות, שכן ניתן לקחת אותו לכל מקום ברכב בצורה פשוטה.

איך קונים קלנועית בצורה נכונה

ראשית, צריך לבדוק עד כמה נוח לקפל אותו. עד כמה פשוט לקפל את הכלי מבלי שזה ידרוש כוח או משאבים פיזיים אחרים. חשוב לבדוק, האם ניתן לעשות זאת באמצעות כפתור ספציפי או בדרכים אחרות שיאפשרו לבצע את התהליך בצורה פשוטה.

שנית, יש לבחון לאיזה גודל הוא מתקפל. זאת בשביל שיהיה אפשר לדעת האם הוא נכנס לתא המטען של הרכב או האם ניתן לאחסן אותו בבית בצורה נוחה. יש לבחון גם לכמה חלקים ניתן לקפל אותו.

שלישית, חשוב לבדוק כמה קל ופשוט להעביר אותו למצב רגיל, אחרי שהוא מקופל. כך נוכל לחזור ולהשתמש בו תוך זמן קצר.