שרת וירטואלי

מהו אחסון אתרים שיתופי ומתי מומלץ להשתמש בו?

כל אחד אשר מעוניין לבנות אתר אינטרנט, צריך להתייחס למגוון רחב של פרטים שונים אשר יאפשרו לו לבנות אתר באופן שיתאים לצרכים שלו, יאפשרו לו לתפעל אותו בנוחות ובאופן בטוח, וכן יאפשרו לגולשים שלנו ליהנות ממנו, בין אם זה בצד של התוכן ובין אם זה בצד הטכני, קרי שהאתר יעלה ויפעל בצורה מהירה ונוחה.

אחד הפרטים החיוניים בהם צריך להתמקד, הוא הבית של האתר, קרי המקום הוא יאוחסן. כל אתר אינטרנט, כידוע, יושב על שרת ממנו הוא משדר אל מחשבים ברחבי הרשת, בכל בית ובכל עסק. לשם כך צריך לבחור חברת אחסון שתוכל לספק את השרת הרלוונטי לאתר, על פי פרמטרים שונים.

מה הם הפרמטרים לבחירת חברת אחסון ושרת אחסון?

בחירה של חברת אחסון צריכה להתמקד בכמה פרמטרים בולטים, למשל, מה סוג השרתים שהיא מספקת, מה הגודל שלהם, איזו אבטחה החברה מספקת, איזה סוג גיבוי היא מעניקה לאתר וכמובן איזה סוג שירות היא מספקת לבעל האתר במקרה של תקלה טכנית (זמינות, נגישות, פתרונות וכדומה).

מבחינת שרתי אחסון, הרי שיש סוגים שונים של שרתים, כאשר כל בעל אתר אמור לבחור את השרת הרלוונטי עבורו על פי סוג וגודל האתר. אחד השרתים הפופולריים ביותר היום לשימוש, הוא שרת וירטואלי. שרת אשר מיועד לאחסון אתרי אינטרנטי מסוגים שונים. גם בחירה של שרת זה נמדדת על פי פרמטרים, כמו למשל, גודל השרת, אבטחה, גיבוי, מערכת ניהול ויכולת גישה לשרת.

לקוחות אשר מעוניינים לרכוש שירותים מחברות אחסון, נדרשים להחליט האם הם מעוניינים באופציה של שרת מסוג זה או באופציות אחרות, כמו למשל, אחסון אתרים שיתופי. על מנת להבין מה טוב יותר עבורם, צריך להכיר את ההבדלים ביניהם.

מה ההבדל בין שרת וירטואלי לאחסון אתרים שיתופי?

שרת וירטואלי, מהווה הרבה פעמים פתרון נוח עבור בעלי אתרים. שכן, הם מקבלים שרת דומה לדבר האמיתי, כולל גישה מלאה, שטח דיסק, תעבורה וכל מה שנדרש בשבילו, אך על פניו הוא קיים באופן וירטואלי, ולכן, אם מעמיסים עליו הרבה מאוד תוכן, הוא עלול לקרוס, מה שיגרום כמובן נזק ליכולת להפעיל ולהציג את האתר.

הרבה מאוד חברות ממליצות על שימוש בשרת זה, בגלל היכולת לעבוד איתו באופן עצמאי, יכולת להתקין כתובות IP באופן עצמאי, לנהל את נתונים, כמו כן, אפשר לשלוט טוב יותר בניצול משאבי המערכת ולבצע בהם פעולות שונות.

לעומת זאת, אחסון אתרים שיתופי, למעשה הופך שרת ייעודי, לכזה שיכול להכיל יותר מאתר אחד. הלקוח רוכש שטח מסוים ועל אוו שרת אפשר להקים מספר אתרים. הלקוח יכול לחלוק אותו עם לקוחות אחרים או לחלק אותו בין אתרים שונים. בדרך כלל, מוטב להשתמש באחסון מסוג זה, כשמדובר על אתרים קטנים שאינם דורשים הרבה מקום.