איך מבצעים בדיקות ראייה למשרד הרישוי?

כל גבר או אישה, צעירים או מבוגרים, אשר מעוניינים להוציא רישיון נהיגה או לחדש רישיון קיים, קיימים לעשות בדיקות ראייה. זאת על מנת לאשר הם יכולים לנהוג באופן חופשי והם לא מסכנים בכך את עצמם או את הסביבה, וכן בשביל לבדוק האם עליהם להרכיב משקפיים בזמן הנהיגה או לא.

על פניו בדיקת עיניים לרישיון היא בדיקה מאוד קצרה ובסיסית, זאת בוודאי ביחד לבדיקות ראייה הרבה יותר מתקדמות כפי שנהוג לבצע באופן רגיל ובפרט כאשר צריך לבדוק האם יש להרכיב משקפיים או לא. לכן במקרים רבים, קיימת המלצה לבצע בדיקות מקיפות יותר, זאת בשביל שיהיה ניתן לבחון בצורה מלאה ואופטימלית, האם יש בעיית ראיית מחייבת מסוימת.

כיצד עושים בדיקות ראייה על מנת להוציא רישיון?

כל מי שמבקש ללמוד נהיגה, לבצע מבחן נהיגה וכאמור, גם כל מי שנדרש לחדש רישיון, צריך לעשות בדיקת ראייה ועליו להציג את התוצאות בפני משרד הרישוי. חשוב להבהיר, גם נהגים מקצועיים, נהגי מוניות, נהגי אוטובוסים ורכבי הסעות אחרים, חייבים לעבור בדיקה שכזו.

לפני שניגשים לבדיקה, יש למלא בדיקה רפואית אשר מגיעה אל בית הנהג, עבור כל נהג יש בדיקה ספציפית, בהתאם לסוג הרישיון שעומד לרשותו. את הבדיקה יש לבצע אצל אופטומטריסט מורשה או רופא עיניים להם יש Medical optics נדרשים לצורך כך. כמו כן, יש להציג חתימה של רופא משפחה על המסמך, בשביל שהוא יוכל לאשר אותה. הבדיקה כרוכה בכסף, שכן היא לא נכללת בסל התרופות.

חשוב לוודא שכל הפרטים ימולאו בצורה נכונה, יש לציין הכל בעט שחור, במידה ויש להציג מסמכים נוספים, חשוב לעשות זאת על מנת שלא תהיה בעיה להציג בפני משרד הרישוי את כל מה שנדרש לצורך המשך הבירור וקבלת האישורים הנדרשים.

מה קורה אם מתגלה בעיה בבדיקה?

אם במהלך הבדיקה, מתגלה בעיה רפואית כזו או אחרת, בעיית ראייה משמעותית, הרי שהרופא יוזמן לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים וכן ייתכן מאוד, במידה ומתגלה שהוא איננו יכול לנהוג עקב כך, אז הוא יצטרך להפקיד את הרישיון שלו ולא לעשות בו עוד שימוש.

על מנת שיהיה ניתן לבצע את הבדיקה בצורה נכונה ולקבל תוצאות תקינות, יהיה נכון לבחון אצל איזה אופטומטריסט אפשר לבצע את הבדיקה. זה אפשרי לא רק אצל מי שמחזיק ברשותו Medical optics אלא גם מי שנחשב מורשה ומשרד הרישוי מקבל את הבדיקות אשר מתבצעות אצלו

החשיבות של בדיקת ראייה לרישיון

לא ניתן להפריז בחשיבות של בדיקות ראייה לצורך הוצאה או חידוש של רישיון נהיגה. הרי, אדם שלא עובר בדיקות אלו או נכשל בהן, עלול לסכן את עצמו ואת הסביבה בכל פעם כשהוא נכנס לרכב ומתחיל לנהוג. מכאן אפשר להבין את החשיבות הרבה שלהן.