המדריך לבחירת מעשנת גז

אחת האהבות הגדולות ביותר של ישראלים רבים, היא לארח חברים ובני משפחה בביתם לארוחות גדולות, ארוחות שהם מכינים בעצמם, בין אם מדובר בבשרים, דגים או כל דבר אחר. עם מוזיקה טובה מסביב, שתייה ודיבורים, כך יוצרים אווירה טובה ונעימה, בין אם זה בסופי שבוע, חגים או במועדים אחרים.

על מנת לארח חברים ובני משפחה כמו שצריך, צריך שיהיו בבית אמצעים אשר יאפשרו להכין ארוחה טובה וטעימה. יש מי שבוחר להשתמש במטבח הביתי לשם כך, יש מי שבוחר להשתמש במוצרי מטבח משוכללים, ויש מי שיכול להרשות לעצמו לארגן את הארוחה באזור פתוח, חיצוני ולשם כך הוא גם משתמש באמצעים שונים העומדים לרשותו.

מה צריך בשביל לארגן ארוחה במקום פתוח?

על מנת לארגן ארוחה גדולה וטעימה בחצר, גינה או בגג, אנחנו לא צריכים בהכרח את המטבח הביתי. אנחנו יכולים לקנות מעשנת גז ולהשתמש בשיטת בישול סו ויד, ולהציע לאורחים שלנו מגוון נתחי בשר ודגים ברמה הטובה ביותר שיש.

סו ויד היא שיטת בישול אהובה ופופולארית מאוד, לא רק בישראל אלא גם במדינות אחרות בעולם. הרעיון הוא להשתמש בשקיות פלסטיק אטומות, לתוכן אנחנו מכניסים נתחי בשר, אותן אנחנו שמים בתוך אמבט מים או במקור אחר עם טמפרטורה מים מותאמת, ובהמשך אנחנו יכולים לבשל את הבשר במעשנת, באופן כזה שהבשר לא יתייבש ולא ייהרס.

איך בוחרים מעשנת בצורה נכונה?

אחרי שהסכמנו שנשתמש בשיטת בישול סו ויד, אנחנו צריכים לדעת כיצד לקנות מעשנת גז בצורה נכונה. מאחר ורק כך נוכל ליהנות מבישול בשר ברמה גבוהה, נוכל ליהנות מתהליך הכנה פשוט ונוח אשר יאפשר לנו להכין את הארוחה בתנאים נוחים ומבלי שנצטרך להשקיע הרבה זמן ומשאבים. חשוב לומר, מעשנת גז מאפשרת לנו גם לשמור על הסביבה ולמנוע היווצרות של פסולת מיותרת.

בחירת מעשנת גז, מתבצעת בהתאם ליכולות הכלכליות שלנו וכן בהתאם לגודל השטח שעומד לרשותנו ובו אנחנו מתכוונים להציב את המעשנת. בכל מקרה, אנחנו צריכים לבחור מעשנת שיש לה פונקציות שונות ומגוונות, וכן מעשנת שיכולה לבצע את תהליך העישון בצורה אופטימלית, הן מבחינת התנאים והן מבחינת הטעם הסופי של תהליך הבישול והעישון.

מה חשוב לבדוק כשבוחרים מעשנת?

מעבר לשאלת הפונקציות ואופי תהליך ההכנה והעישון, יש עוד מספר נקודות שאנחנו צריכים לבחון, כמו למשל, עד כמה קל ופשוט לנייד את המעשנת ממקום למקום, כך נוכל להשתמש בה במקומות שונים, על פי רצוננו ולא נהיה חייבים להשתמש בה רק במקום אחד.

כמו כן, אנחנו צריכים לבחון את האחריות שנקבל על המעשנת, מה היא כוללת, והאם נוכל להשתמש בה להחלפת רכיבים שונים במידת הצורך. יש לבדוק את אמינות ועמידות המתקן, על מנת שישרת אותנו כמה שיותר זמן.