עורך דין פינוי בינוי

המדריך להגשת בקשה לצו קיום צוואה

האתגר העומד בפני אלו המבקשים לקיים את רצונו של הנפטר הוא כמובן בכך שהאיש אינו בין החיים ולא יכול להעיד על רצונותיו. זו הסיבה בגינה העולם המודרני עיגן חוקים שתפקידם הוא לתת מענה משפטי שיאפשר לקרובי משפחתו של הנפטר ויורשיו לקבל את האמור בצוואה, תוך תהליך שקוף המאפשר גם לאלו החולקים על המהלך להביע את רצונם ואת דעתם.

על פניו, במרבית המקרים לא מתעוררים סימני שאלה הנותרים ללא פתרון. מרבית המשפחות מצליחות להגיע להבנות וכמובן, כאשר צוואה נכתבת על פי חוק, אנחנו לא צופים בעיות יוצאות דופן. אבל, מפעם לפעם אנחנו נתקלים במקרים מורכבים יותר הדורשים הבנה מעמיקה של הסיטואציה המשפחתית- חברתית, כמו גם הסיטואציה המשפטית.

כדי להבין לעומק את האופן בו התהליך מתרחש, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא.

איך נראה התהליך ומה הוא כולל

בקשה לצו קיום צוואה היא פעולה אותה יש לבצע למעשה בכל מקרה בו עולה הצורך בהוצאה לפועל של האמור בצוואה. הרעיון העומד מאחורי התהליך הוא לבצע רישום של הפעולה הזו, כלומר, להודיע לכל מי שמעוניין כי התהליך מתרחש, כדי שבמקרה בו ישנן הסגות מפשטיות לזה או אחר, הוא יוכל לטעון כי שמע על המהלך ובא לשטוח את טענותיו.

היום התהליך הבירוקרטי מתבצע באופן מקוון

נכון להיום ניתן לבצע בקשה לצו קיום צוואה באופן מקוון דרך האינטרנט. על פניו נראה כי מדובר על תהליך פשוט למדי, מתי העניינים מתחילים להיות מורכבים? כאשר צריך להתמודד עם ההשלכות של המהלך. כמו במקרים נוספים, פעולה בלי מתן תשומת לב, מתוך חוסר ידע, עלול להביא לשלל תוצאות טובות ופחות טובות.

ההמלצה שלנו היא לא לוותר על סיוע של איש מקצוע כדי להיות בטוחים כי אתם אכן מבצעים את המהלך הנכון. תהליך של בקשה לצו קיום צוואה יכול להתחיל בתור תהליך פשוט ולהפוך למסובך בלי שתשימו לב לכך.

מספיק קרוב משפחה רחוק או ידיד לא מוכר כדי להכניס את המערכת כולה לסחרור ואתכם לקרבות ירושה שלא דמיינתם כלל כי תהיו חלק מהם אי פעם. אובדן של אדם קרוב זה דבר קשה ממילא, אין כל סיבה להתמודד עם הליכים משפטיים מורכבים לא פחות.

איך התהליך נראה כאשר הוא מלווה על ידי איש מקצוע מנוסה

התהליך מתחיל כמובן בניסוח של הבקשה על פי כל הכללים המשפטיים. לאורך התהליך תקבלו הסבר מעמיק של איש מקצוע מנוסה, זאת כדי שתבינו היטב מה מתרחש ותוכלו כמובן לפעול בהתאם לכך. המטרה היא לא להשאיר אתכם חסרי אונים בתוך תהליך שאין לכם כלים להבין אותו, אלא לעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם בלי להיות מוטרדים ממה שיכול לפתור עבורכם איש מקצוע מנוסה.