השכרת יאכטה

המדריך המלא להשכרת יאכטה

לא מעט אנשים חולמים לצאת יום אחד במסע אל לב הים. כמו בסרטים או בסדרות טלוויזיה רבות. לעלות על ספינה, אונייה, יאכטה, ופשוט לשוט אל לב ים, מקום בו אין הרבה אנשים, אם בכלל, אין פקקים, אין רעש, אפשר לחוות את השקט והחופש בהתגלמותם.

לא כל אחד יכול להרשות לעצמו את זה. מעטים מחזיקים בבעלותם כלים המאפשרים להם לצאת אל הים הגדול, בכל עת שהם רוצים. אך היום, לא חייבים להחזיק ספינה, סירה או יאכטה בשביל לצאת למסע בלב ים. אפשר פשוט להשכיר, אפילו אם זה לכמה שעות.

איך עושים את זה ומתי זה יכול לשרת אותנו?

השכרת יאכטה הפכה להיות שירות מאוד פופולארי במהלך השנים האחרונות. לא מעט צעירים ומבוגרים, שוכרים יאכטה ממקומות המיועדים לכך, במטרה לצאת לשייט בחופי הים התיכון. הם יוצאים מאחת המרינות הפזורות לאורך חופי ישראל, שטים על פי התוכנית אל מול חופי המדינה, וחוזרים אחרי מספר שעות לישראל.

בשביל להשכיר יאכטה בצורה נכונה, צריך לפנות אל חנויות וחברות המיועדות לכך, שם אפשר למצוא דוגמאות של יאכטות שונות שניתן לשכור. אלו מיועדות למטרות שונות. בין אם זה לצורך אירוע, שייט זוגי רומנטי, פגישה עסקית או אפילו רק לשם שייט, בילוי משפחתי או אחר.

צריך לזכור, להבדיל מאופציות אחרות, למשל, השכרת רכב או נסיעה בתחבורה ציבורית אל נקודה מסוימת, הרי שייט במימי הים התיכון, הוא לא דבר רגיל, לא כל אחד יכול לעשות את זה כאמור, ובוודאי לא בכל עת. זה יכול לספק לנו חוויה אחרת, ייחודית, חוויה בלתי נשכחת שאנחנו לא חווים כל יום.

כיצד שוכרים יאכטה בצורה נכונה

לפני שניגשים לשכור יאכטה לצורך אירוע ספציפי או לצורך כל עניין אחר, אנחנו צריכים לבחון מספר נקודות שיכולות להשפיע על הבחירה שלנו מהיבטים שונים. חלק מאותן נקודות תלויות במקום בו אנחנו בוחרים לשכור את היאכטה, חלקן קשורות לדברים שאינם בהשפעתם.

למשל, אנחנו צריכים לבחון את גודל היאכטה ועד כמה היא מתאימה לצרכים שלנו, בין אם אנחנו מתכוונים לערוך אירוע לכמות גדולה של אנשים או אם אנחנו מתכננים שזה יהיה מיועד לזוג בלבד. כמובן שיש לבדוק שאכן אנחנו יכולים לעשות שימוש ביאכטה, כפי שאנחנו מתכננים.

כמו כן, אנחנו צריכים לבדוק מה כוללת החבילה. האם מציעים לנו רק אפשרות להשכיר יאכטה או שהחברה ממנה אנחנו מבצעים את ההשכרה, מספקת לנו עוד דברים, כמו למשל, קייטרינג, מוזיקה ועוד.

כמו כן, אנחנו צריכים לברר מתי נכון לצאת לשייט, לאן בדיוק אנחנו יכולים לשוט, האם יש אפשרות להגיע אל מקום בו נוכל לשחות בים ולחזור ליאכטה, וכן איזה ביטוח אנחנו מקבלים בזמן שאנחנו נמצאים על היאכטה ושטים איתה.