אוכל תאילנדי

הזמנת מוצרים תאילנדים עד הבית

שנת 2020 פתחה בתרועה גדולה את עידן הקורונה והכניסה אותנו לבתים. גל ראשון, גל שני, שלישי ורביעי מאחורינו ואין לדעת כמה עוד לפנינו. האופציות לצאת להתקרר במזגן המרכזי של הקניון, לרכוש פריטים שזה עתה נחתו על המדף, לקפוץ למסעדה תאילנדית לדמיין קצת חו"ל, האופציות הללו ירדו מהשולחן (רוב הזמן). שלא לדבר על האפשרות לנפוש בדבר האמיתי. אבל לא באנו להוריד. באנו לספר לכם על הזמנת מוצרים תאילנדים עד הבית. כי אם לא מסאז' על החוף בליווי שייק קוקוס, אם ההר לא בא לתאילנד, תאילנד תבוא אל ההר.. או משהו כזה.

תאילנד עד הבית

כמה אנחנו אוהבים את תאילנד. בגלל החופים הבתוליים, המים הכחולים, המסאזים והאוכל! האוכל הטרי שעד לא מזמן שחה בים, הפאד תאי שקשה לתאר במילים, אוכל הרחוב, השיקים על החוף. תאילנד היא גן עדן קולינארי. אפשר לנסות להגיע לתאילנד בזמן הקרוב, אבל קחו בחשבון ויה דה לה רוזה. הרבה יותר פשוט אם אתם מתגעגעים לטעם של אוכל תאילנדי, להזמין מוצרים תאילנדים עד הבית, לקחת ספר מתכונים ולעשות את זה בעצמכם.

מכולת תאילנדית

ניתן בהחלט להניח שהקונספט של חנויות תאילנדיות, סופרים ומכולות קטנות התחיל עם הצורך של הפועלים התאילנדים והפיליפיניים שהחלו לפקוד את ישראל. צורך במזון האותנטי שלהם, השונה כל כך משלנו. צורך בדבר האמיתי ולא ליד, כמעט או כאילו. ככה באזורי המגורים שלהם וסביב הקהילות נפתחו להן עוד ועוד מכולות תאילנדיות. אחת המוכרות והראשונות היא המכולת התאילנדית ברחוב הכובשים בתל אביב, בסמוך לשוק הכרמל שנסגרה לפני מעל לעשור. אחריה צצו לא מעט מכולות עם מוצרים סופר אותנטיים בלי מילה אחת בעברית על האריזה. הדבר האמיתי ממש, כזה שיבטיח לכם את הטעם המסתורי שהחך שלכם כה זקוק לו. זה במידה ותצליחו לערבב נכון את כל החומרים.

הסוד הוא ברטבים

אז לא רק התאילנדים, גם אנחנו הישראלים התאהבנו בקונספט וכבר לא יכולי לדמיין עולם שבו אין לנו איך לשים את ידינו על נודלס מוקפץ עם חציל ננסי, או מרק טום יאם. האוכל התאילנדי בסופו של דבר מבוסס ברובו על מן הצומח, הוא בריא ומזין ולרוב שומר על הקפצת הירקות ברמת האל דנטה, מה שמאפשר לאבות המזון בתוכו לשרוד. האוכל התאילנדי הוא קליל, לא מכביד ולא מורכב מדי להכנה. רוב התורה מתבססת על חיתוך, זריקה למחבת, הקפצה, וואללה יש לכם מנה. אז מה הסוד? הסוד הוא מרכיבים אותנטיים וטריים (כבר אמרנו) והרטבים. אנחנו לא מדברים פה על קטשופ, מיונז ואלף האיים ששייכים למיקום אחר על הכדור. ממש לא. מדובר פה על רוטב דגים, חומץ אורז, רוטב צדפות, תמרידני ועוד. זה נשמע כמו סינית ברוורס אבל זה תאילנדי למהדרין.

אז קורונה כבר אמרנו, וחשקה נפשכם בריענון קולינרי, בחיפוש בגוגל תוכלו למצוא חברות המתמחות במאכלים תאילנדים שהבינו את המצב ויעשו לכם משלוח של מוצרים תאילנדים איכותיים עד דלת הבית. לכו להקפיץ משהו ובתאבון.