קורס אילוף סוסים

כל מה שאתם חייבים לדעת על קורס אילוף סוסים

אנשים שאוהבים סוסים, יכולים לעבוד איתם בצורות שונות. הם יכולים לבחור האם לעבוד איתם בחוות סוסים ולטפל בהם, הם יכולים לרכב עליהם להנאתם או להיות מדריכי רכיבה עבור צעירים ומבוגרים שרוצים ללמוד כיצד עושים זאת, כמו כן הם יכולים להשקיע מספר שנים מהחיים שלהם, ללמוד וטרינריה ולטפל בהם.

אחד המקצועות הפופולריים והמהנים ביותר בכל מה שקשור לעבודה עם סוסים, הוא אילוף. בדיוק כפי שיש מאלפי כלבים, כך גם יש מאלפי סוסים. אנשים שמשקיעים זמן רב לאמן סוסים כיצד להתנהג במצבים שונים, בין אם זה כשהם נמצאים בחברת אנשים, בחברת סוסים אחרים (ובכלל בחברת חיות) וכן כשהם נמצאים לבדם.

במה מתעסק מאלף סוסים?

אילוף סוסים הוא תחום נרחב ומגוון, אשר מטרתו להביא לידי כך שהסוס יהיה קשוב ומוכן לבצע פקודות שהוא מתבקש למלא. מדובר בנקודה מאוד מהותית בסיטואציות מסוימות. למשל, אם זה סוס אשר אנשים אמורים לרכוב עליו להנאתם, ובוודאי אם מדובר בסוס עבודה או סוס אשר מיועד לצרכים טיפוליים.

מאלף סוסים אמור לזהות את הצרכים של הסוס, אמור לדעת כיצד לגשת אליו, ואיך לגרום לו, באופן חיובי, למלא פקודות שונות. חשוב להבהיר, האילוף איננו נועד אך ורק בשביל שהסוס ימלא אחר בקשותיו של האדם, אלא הרבה פעמים הוא נועד גם לצרכים בריאותיים ונפשיים של הסוס עצמו. כך הוא יהיה רגוע ושליו יותר.

איך לומדים להיות מאלפי סוסים

בדומה למקצוע כמו אילוף כלבים, הרי שגם מאלף סוסים חייב לעבור קורס מקצועי בתחום, קורס אילוף סוסים. במסגרת קורס זה הוא לומד להכיר סוגים של סוסים, לומד להכיר גזעים, מאפייני אופי, צרכים, היבטים בריאותיים ועוד. כל דבר שיעזור לו לגשת אל הסוס ולעבוד איתו בצורה נכונה.

מעבר לכך, במסגרת קורס אילוף סוסים, לומד טכניקות ושיטות של אילוף, כיצד נכון לדבר עם הסוס, כיצד נכון לעבוד איתו על פרטים שונים ועוד. התהליך מתבצע גם באופן מעשי וגם באופן תיאורטי, כלומר, לומדים על הסוס בעבודה בשטח וכן דרך לימוד בכיתה.

מה צריך לדעת על קורס אילוף סוסים

ראשית, הקורס נערך במוסדות שמתמחים בכך, כאשר באופן טבעי חלק גדול מהתהליך נעשה גם בחוות, שם אפשר למצוא סוסים אשר מוכנים ומזומנים לעבודה עם סטודנטים לאילוף סוסים. תהליך העבודה הוא חלק בלתי נפרד מהקורס.

שנית, הקורס נערך לאורך מספר שבועות, הוא כולל מבחנים ועבודות, ומי שעובר אותם בהצלחה מקבל בסיום הלימודים תעודה המאפשרת לו לעסוק בתחום באופן מקצועי. ניתן להשתלב בחוות מקצועיות, חוות טיפוליות, קבוצות רכיבה ועוד.

שלישית, ניתן להתקדם לקורסי המשך, בין אם זה בארץ ובין אם זה בחו"ל. כמו כן אפשר תמיד למצוא עבודה בתור מאלפי סוסים גם בחוות שונות ברחבי העולם.