מחפשים רכב ממוגן? כל המידע

נהוג לחשוב שרק אנשי ביטחון או אנשי ממשל ברמות ודרגות שונות משתמשים ברכבים ממוגנים. מאחר ובדרך כלל, אנחנו יכולים לראות בסרטים, סדרות טלוויזיה או אפילו במציאות, אנשים אשר משתייכים לכוחות הביטחון או לממשל נוסעים ברכבים מסוג זה.

אך האמת היא שהם לא היחידים. למעשה, עם הזמן, יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש רכב ממוגן או לחילופין, להתקין אמצעי מיגון כאלה ואחרים או להשתמש בשירות הסעות ממוגנות ירי. יש לכך הסברים וסיבות רבות, וכן אפשר למצוא לא מעט אמצעים וכלים שיכולים לשרת את המטרה.

מדוע אנשים בוחרים להשתמש ברכבים ממוגנים?

כאשר אנחנו בוחנים את הסיבות לשימוש ברכבים ממוגנים, אזי שאנחנו יכולים למצוא טיעונים שונים מדוע לנהוג כך. לפני שאנחנו נציג חלק מהסיבות, חשוב להבהיר, שאין הגבלה בחוק מי אמור ויכול לנסוע ברכב כזה, וכל אחד שמרגיש צורך ומעוניין, יכול לנהוג ברכב ממוגן. החוק כן מתייחס לשאלה, איך ממגנים רכב באופן כזה שהוא יהיה בטוח לשימוש.

בין ההסברים מדוע אנשים בוחרים לרכוש רכב ממוגן, אנחנו יכולים למצוא טיעונים על כך שרכב מסוג זה יכול להגן על הנהג והנוסעים מפני איומים פוטנציאלים צפויים, למשל אם מדובר באנשי עסקים או אנשים מוכרים שעלולים להיות יעד לאיומים כאלה ואחרים.

כמו כן, שימוש ברכב ממוגן נעשה בקרב נהגים ונוסעים שנוטים להגיע אל מקומות מסוכנים. בישראל זה נפוץ בעיקר בקרב מי שחוצה את הקו הירוק או מגיע לשכונות שעלולות להיות מסוכנות. כמובן שזה נכון גם במקומות רבים אחרים בעולם.

כיצד רוכשים מיגון לרכב

הרעיון של רכב ממוגן מתבסס על כך, שהוא אמור לספק הגנה ובטיחות לכל מי שנמצא בתוך הרכב, בין הוא נהג או נוסע, כאשר האיום יכול להיות בדמות ירי או בדמות אמצעים אחרים. על מנת להגן על הרכב, יש להתקין אמצעים שונים שאמורים למנוע כל פגיעה בו או באנשים בפנים.

למשל, אלו יכולים להיות אמצעים חסינים מפני כדורים שניתן להתקין בפח הרכב או על השמשות, כמו כן, אפשר להתקין סורגים על השמשות על מנת למנוע אפשרות של פגיעה בנוסעים ובנהג בדרכים שונות.

אנחנו יכולים גם למצוא שמשות חסינות מפני כדורים או מפני אמצעים אחרים, זאת על מנת לאפשר נסיעה בטוחה בתנאים שונים. באופן טבעי, שמשות אלו הרבה יותר יקרות משמשות רגילות, ויחד עם זאת, הן גם הרבה יותר חזקות ואיכותיות.

לא רק לשם הגנה

לפני סיום נדגיש, יש לא מעט אנשים שבוחרים לרכוש רכב ממוגן או להתקין אמצעים שיהפכו את הרכב לכזה, לא רק מתוך כוונה ליהנות מהגנה אלא גם מתוך כוונה לייצר לעצמם תדמית מסוימת. בכל מקרה, אין ספק שרכב ממוגן הוא הרבה יותר בטוח לשימוש, בפרט אם נמצאים תחת איום כזה או אחר מהסביבה.