בגדי מותגים

איך תזהו בגדי מותגים מזויפים?

אחת התופעות השליליות איתן מתמודדים יצרני בגדים, בפרט יצרנים של חברות מותג, היא תופעת הזיופים. זו תופעה מאוד מוכרת לצערנו, ואנחנו יכולים למצוא בכל מדינה ובלא מעט יישובים, בהם נמצאים חנויות בגדים שמציעות פריטים הנושאים את השם של אותם מותגים, אך הם אינם שייכים להם, אלה הם זיוף מוחלט.

בגדים מזויפים יכולים להיות דומים מאוד למקור, עד כדי כך שיהיה לנו קשה להבחין בין הבגד המקורי לבגד המזויף, וכן אלו יכולים להיות פריטי לבוש שאינם נכללים בקטלוג של החברה המקורית, אך מזייפים מנצלים את העובדה שרוב הצרכנים לא מודעים לכך, והם מוכרים אותו כבגד מותג לכל דבר.

מדוע התופעה הזאת רווחת וכיצד היא משפיעה עלינו?

בגדים מזויפים, בפרט מותגים מזויפים, היא תופעה רווחת מכמה סיבות. ראשית, יש הרבה מאוד כלים המאפשרים לייצר בגדים שנראים בדיוק כמו בגד אמיתי, אך הוא איננו כזה. שנית, יש הרבה אנשים שמוכנים למכור בגדים כאלה, בידיעה שיש לזה שוק, והם מוכנים לקחת את הסיכון שייעצרו ויישפטו.

סיבה שלישית היא מאוד פשוטה, אנשים רוצים לקנות מותגים ומוכנים להשקיע בכך כסף. מי שאין לו, יהיה מוכן גם לקנות זיוף. לעיתים השם על המותג הרבה יותר חשוב מסוג ואיכות הבגד. באופן טבעי רכישת בגד מזויף הוא הרבה יותר זול מרכישת בגד מותג אמיתי.

לא רק בעלי חברות ויצרני בגדים נפגעים מכך שמוכרים בגדי מותגים מזויפים, אלא גם אנחנו בתור צרכנים. אומנם אנחנו לא מפסידים כסף כמו היצרנים, אך אנחנו כן נפגעים מאחר ואיכות הבגדים היא נמוכה יותר וזה משפיע עלינו. אפילו אם אנחנו לא קונים בגדים מזויפים, ייתכן מאוד שאנחנו נפגע באופן עקיף, אם החברה תיפגע כלכלית, בסוף זה ישפיע גם עלינו.

כיצד יודעים לזהות בגד מזויף?

יש כמה וכמה דרכים כיצד לזהות בגדי מותגים מזויפים. גם אם המזייפים ינסו לעשות כל מה שניתן בשביל להימנע מכך שאנחנו נוכל לזהות, עדיין עומדים לרשותנו מספיק כלים בשביל שנוכל לעשות זאת.

ראשית, אנחנו צריכים לבחון איפה אנחנו קונים את הבגדים ולשאול את עצמנו, האם באמת בית העסק ימכור מוצר מזויף. למשל, אם אנחנו קונים בחנות גדולה, מוכרת, חנות רשת ובוודאי חנות של המותג עצמו, סביר להניח שנמצא שם בגדים אמיתיים ולא מזויפים.

שנית, אנחנו צריכים להכיר את הקטלוג של החברה ולראות האם מדובר הבגד נמצא בקטלוג. מי שלא מכיר קטלוגים של חברות, צריך לשאול את עצמו, האם יש סיכוי שהחברה תייצר בגד מסוג כזה, על פי סגנון הבגדים שהיא מייצרת ומשווקת בדרך כלל.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון את הבגד עצמו, לראות איך השם של המותג כתוב, איך נראית התווית שלו וכל פרט שיכול לעזור לזהות האם מדובר במוצר אמיתי או מוצר עם ליקויים, שמלמדים אותנו שמדובר על זיוף.