פנסיון לסוסים

איך תבחרו פנסיון לסוסים?

כשאנחנו חושבים על פנסיון לחיות, בדרך כלל המחשבה שלנו היא על פנסיון כלבים או חתולים. אך ישנה עוד חיה אשר זקוקה לפנסיון, אליו הבעלים יכול להביא אותו ושם היא יכולה לשהות לאורך תקופת זמן לא מוגבלת.

מדובר בסוסים. ישראלים רבים אשר מחזיקים ברשותם סוסים באופן פרטי או מקצועי לצרכים שונים, יכולים להחזיק אותם במסגרת פנסיון מקצועי, שם הם מקבלים את כל התנאים הנדרשים לצורך טיפול, אחזקה ומעבר לכך.

מה זה פנסיון סוסים?

כידוע, נהוג להביא כלבים וחתולים לפנסיון בכל פעם כשעוזבים את הבית לתקופה מסוימת ואין מי שישמור עליהם בתקופה זו. אצל סוסים זה מעט שונה. לא כל מי שמחזיק ברשותו סוס יכול להחזיק אותו בבית בצורה סדירה, נוחה ובטוחה. לרוב האנשים אין חווה, אורווה או מקום גדול ופתוח בו הם יכולים להחזיק את הסוס שלהם.

לכן, הפתרון הטוב ביותר עבורם הוא להביא אותם לפנסיון מקצועי, לשלם לצוות, ושם יחזיקו את הסוס באופן סדיר, על פי תקופת הזמן שנקבעה מראש. חשוב להדגיש, בדרך כלל בפנסיון יש סוסים נוספים שהם חלק בלתי נפרד מהמקום, בין אם מדובר בסוסים המיועדים לרכיבה טיפולית, רכיבה ספורטיבית או כל דבר אחר.

פנסיון סוסים כולל, בדרך כלל, תאים בהם שוהים הסוסים האורחים, צוות מטפלים ומדריכים שדואג להוציא את הסוס מדי יום לטיול ולטפל בו, כמו כן, הצוות דואג לנקות את התאים והאורווה מדי יום, וכן יש וטרינר צמוד למקרה הצורך. באופן כללי, הפנסיון אמור לספק לסוס את כל הצרכים שלו באופן קבוע.

איך בוחרים פנסיון לסוס?

כשאנחנו ניגשים לבחור פנסיון סוסים עבור הסוס שלנו, עלינו לזכור שזה יהיה ביתו החדש של הסוס למשך תקופה מסוימת, ייתכן אפילו שמדובר על תקופה ממושכת, מאוד ארוכה. לכן אנחנו צריכים להקפיד על כל פרט ופרט, בין אם זה בהיבטים הקשורים למקום ובין אם זה בהיבטים הקשורים לצוות שעובד בו.

אנחנו צריכים לבחון איך המקום בנוי, כיצד בנויים התאים בהם אמור לשהות הסוס, מה תנאי התחזוקה והניקיון במקום, כמה פעמים ביום דואגים לנקות את התא ואת הסוס. חשוב לבדוק איזה סוגי טיפולים מעניקים לסוס, כמה פעמים ביום מוציאים אותו לטיול, מי מוציא אותו ולאן.

כמו כן, חשוב לבדוק את המעטפת של המקום. כלומר, אם חס וחלילה קורה משהו, מי מטפל בסוס שלנו, כיצד הוא מטפל ועוד. ניתן לבדוק גם, האם במקום ניתנים שירותי אילוף ואימון. ישנם פנסיונים המאפשרים לשלב בזמן השהייה בפנסיון גם אופציות כאלו.

לפני סיום נדגיש, חשוב שנלמד על הנושא וחשוב שנקרא על הפנסיון אליו אנחנו רוצים לקחת את הסוס שלנו, כך נוכל להחזיק בכל המידע הרלוונטי על מנת שנעשה בחירה נכונה עבור הסוס שלנו.