אילוף כלבים

המדריך המלא לאילוף כלבים לאחר הקורונה

תקופת הקורונה היתה מאוד משמעותית ויוצאת דופן עבורנו. אנחנו נאלצנו להתמודד עם לא מעט שינויים בחיינו, נאלצנו להתמודד עם שגרה חדשה ויוצאת דופן שלא הכרנו קודם לכן. בין אם זה עבודה מהבית, ריחוק חברתי, הגבלות תנועה, מקומות שנסגרו, שהייה ממושכת בבית עם ילדים ועוד. היו לתקופה הזאת השלכות נפשיות, בריאותיות, חברתיות, כלכליות ואחרות.

לא רק אנחנו הושפענו מהתקופה הזאת, גם הכלבים שלנו הושפעו ממנה בצורות שונות. למרות שזה לא בהכרח נראה או מרגיש כך לעיתים, הרי שגם הכלבים שלנו חווים את מה שאנחנו מרגישים וצריכים להתמודד עם זה, ומעבר לכך שגם הם נאלצו להתמודד עם שינויים מסוימים בתקופה זו, בוודאי בכל מה שקשור לחופש התנועה וחוסר היכולת ליהנות ממרחבים, כפי שהיה לפני כן.

הקורונה והכלבים

צריך לומר, תקופת הקורונה היתה תקופה מאוד טובה לכלבים, לפחות בכל מה שקשור לאימוץ. הרבה מאוד משפחות, בוודאי משפחות עם ילדים, החליטו לאמץ כלבים בתקופה זו. הן עשו זאת, הן בשביל להתמודד עם הבדידות והן מתוך מחשבה, אם הילדים נמצאים כל היום בבית ולא יכולים ללכת לבית הספר, אז זה הזמן הנכון לאמץ כלב.

העניין הוא, שלא תמיד הכלבים שאומצו הם מאולפים ומחונכים, על כן, חלק מהתהליך היה צריך להתבצע תוך כדי תנועה ובחלק מהמקרים, היה צריך לחכות שהתקופה תעבור, בשביל שיהיה ניתן לפנות למאלפים מקצועיים שיאלפו או יעניקו כלים לאילוף וחינוך הכלב.

למה חשוב לאלף את הכלב?

אילוף כלבים הוא דבר חיוני מאוד, לא רק לבעלים אלא גם לכלב עצמו. המשמעות של אילוף, היא בכך שמרגילים את הכלב להתנהגות נכונה, כללים וגבולות. זה מרגיע את הכלב, מאפשר לו להשתלב טוב יותר בבית ובכלל מול אנשים, וכן זה מאפשר דיאלוג טוב ובריא יותר בינו לבין הבעלים שלו.

בעזרת אילוף כלבים בצורה נכונה, גם הבעלים לומד כיצד להתמודד עם הכלב, איך להתנהל מולו, כיצד להתנהג בשביל לגרום לו להרגיש בטוח ומוגן. כך הוא לא יעשה דברים שיסכנו אותו או דברים לפגוע באיכות החיים של הבעלים וכן שלו עצמו.

מה חשוב לדעת על אילוף כלבים

ראשית, אילוף כלבים חייב להתבצע בשיטה חיובית. אם בעבר היה נהוג לאלף כלבים באמצעות עונשים, היום זה כבר לא קיים. נהוג לאלף כלבים באמצעות פידבקים חיוביים, כשהמטרה היא להראות לכלב את הדרך הנכונה ולמה משתלם לו לבצע אותה.

שנית, האילוף חייב להתבצע לאורך זמן, הוא חייב להיות עקבי, מתוכנן וכמובן חייב להתבצע בצורה המתאימה לסוג הכלב. לכל גזע, לכל סוג, אנחנו נמצא סוג אילוף רלוונטי.

שלישית, האילוף חייב להתבצע על ידי מאלף כלבים מקצועי, וכמובן בשיתוף פעולה מלא של הבעלים, אשר לומדים מה ואיך לעשות פעולות שונות, בעבודה מול הכלב שלהם.