אדריכל נוף

לעצב את הגינה – לא מה שחשבתם

כשאנחנו רוכשים שטח אדמה ומתכננים לבנות עליו בית פרטי, אז באופן טבעי אנחנו משקיעים לא מעט זמן, מחשבה וכסף, בכל מה שקשור להיבטים של תכנון ועיצוב הגינה שלצד המבנה. גינה אשר אמורה לשרת אותנו במשך שנים רבות, בין אם זה לנוי, משחקים או לכל דבר אחר.

זה לא מפתיע, הרי כשאנחנו רוכשים שטח המטרה שלנו היא לא רק להשתמש בו על מנת לבנות מבנה מגורים, אלא גם להפיק תועלת מעצם זה שיש בידינו שטח אדמה משלנו, בו אנחנו יכולים להשתמש כפי שנראה לנו נכון, בין היתר, זה אומר גם עיצוב גינה על פי התנאים שעומדים לרשותנו והצרכים שלנו, כפי שאנחנו רואים אותם.

איך מעצבים גינה בצורה נכונה?

עיצוב גינה בצורה נכונה נעשה על פי התנאים של השטח אשר עומד לרשותנו, תנאי מזג האוויר במקום וכמובן על פי האופן בו אנחנו רוצים לתכנן, לחלק ולעצב את השטח. למשל, איפה אנחנו רוצים לגדל צמחים מסוימים ואיפה אנחנו רוצים להציב ריהוט גן בו נוכל להשתמש בכל עת שיתאפשר לנו.

העיצוב גם חייב להיות מותאם למבנה ולאזור כולו. בדרך כלל נרצה לייצר התאמה, גם בשביל תנאי הגידול יהיו מותאמים וגם בשביל שהעיצוב של הגינה יהיה מותאם לעיצוב של המבנה. לשם כך, נרצה לשכור איש מקצוע רציני, מעמיק ויסודי.

מי יכול לעזור לנו בעיצוב גינה?

נהוג לחשוב שגננים הם מי שיכולים ואמורים לעזור לנו בתהליך עיצוב גינה. זה נכון, שבאופן שוטף אנחנו ניעזר בהם, אך התכנון והעיצוב הראשוני, ייעשה על ידי אדריכל נוף. בוודאי אם מדובר על גינות גדולות, וזה נכון לא רק לגבי גינות פרטיות אלא לגבי גינות ציבוריות, גינות של מוסדות ועסקים ועוד.

אדריכל נוף, להבדיל מגנן, אחראי למעשה לתכנון ועיצוב האזור והנוף כולו. הוא יודע כיצד לבחון את התנאים בשטח ואיך בדיוק אפשר להשתמש בהם או כיצד ניתן לשנות אותם. נהוג להיעזר באדריכלי נוף כאשר רוצים לשנות סביבה טבעית, בין אם זה לצורך בניית מבנה, סלילת כביש, או כל דבר אחר, וכן כאשר רוצים לתכנן ולעצב שטח אדמה פנוי לגינה, פארק או עבור דברים אחרים.

כיצד בוחרים אדריכל נוף לעיצוב גינה?

במאמר זה, אנחנו מדברים על שירותיו של אדריכל נוף לצרכים פרטיים, כמו עיצוב גינה של בית פרטי. במקרה כזה, אנחנו צריכים לבחון אדריכלים שונים וכיצד הם יכולים לעזור לנו לעצב את המקום כפי שאנחנו מעוניינים.

לשם כך, עלינו לבחון עבודות ישנות שלו, אנחנו לבחון מה בדיוק הוא מציע לנו לעשות, במה זה כרוך וכיצד זה יכול לשרת אותנו מבחינה מעשית וכן מבחינת עיצוב. עלינו לבחון, האם אנחנו יכולים לשכור את שירותיו והאם הוא זמין לביצוע העבודה, על פי לוח הזמנים והתקציב שעומד לרשותנו.