ממונה בטיחות

3 טיפים לבחירת חברה המבצעת תכנון מבנים

לא פעם אנחנו נכנסים למבנה, ציבורי או פרטי, ותוך זמן קצר אנחנו מבינים שהוא תוכנן מאוד לא נוחה, אשר מקשה על השימוש בו. בין אם זה מחוסר הבנה ובין אם זה בגלל חוסר השקעה בתהליך התכנון, הרי שזה בוודאי משפיע על אופי השימוש במבנה וכן ביכולת להתמצא בו.

החשיבות של תכנון מבנים היא מאוד גבוהה, בשביל שנוכל להפיק תועלת אופטימלית מהמבנה בו אנחנו מתכוונים לגור או לעבוד. מאחר ואנחנו מתכוונים להשקיע הרבה מאוד כסף ומשאבים אחרים בתהליך הבנייה ויש לנו כוונה להשתמש במבנה לאורך תקופה ארוכה, אזי מומלץ מאוד שאנחנו נעבוד עם חברת תכנון מבנים שתדע כיצד להוציא לפועל את התוכניות שלנו בצורה נכונה.

מדוע משתלם לעבוד עם חברת תכנון מבנים?

ראשית, חברת תכנון מעסיקה אנשי מקצוע אשר יש להם ניסיון, יש להם ידע מקצועי, יכולת לראות דברים שאנחנו לא רואים או לא מכירים, יכולת להציע לנו דברים שונים, פתרונות ייחודים שיעזרו לנו גם לתכנן את המבנה נכון וגם להשתמש בו בהמשך, כפי שאנחנו רוצים.

שנית, חברת תכנון מבנים תעזור לנו להתגבר על מכשולים שונים ולהציע לנו פתרונות מחוץ לקופסא, דברים שאנחנו לא בהכרח יכולים להגיע אליהם לבד. זה נכון גם בהיבטים נקודתיים וגם בהיבטים רחבים יותר. כלומר, אם אנחנו נחבר כמה וכמה היבטים ונקודות שונות, אז הם ידעו להציע פתרונות שיכולים לעזור לנו.

שלישית, שימוש חברת תכנון מבנים יאפשר לנו להוציא לפועל דברים מיוחדים ולא שגרתיים. על פניו, אנחנו יכולים לבנות מבנה סטנדרטי ופשוט, אך אם אנחנו רוצים גם ליהנות מעיצוב מיוחד, מוטב להשתמש בשירותיה של חברה אשר יכולה להוציא לפועל גם תוכניות "מופרעות" שאנחנו מתכננים ומעוניינים להגשים.

כיצד בוחרים חברה בצורה נכונה

לשמחתנו, יש לנו אפשרות למצוא מגוון רחב של חברות תכנון מבנים בישראל. חברות שפועלות עם לקוחות גדולים וקטנים, חברות המעסיקות אנשי מקצוע בתחום עם ניסיון וידע נרחב, חלקם רכשו אותו בארץ וחלקם בחו"ל.

הטיפ הראשון לבחירה הוא, לבחון עבודות ישנות של החברה. אנחנו יכולים לבדוק תיק עבודות, להכיר את המבנים מבחוץ ומבפנים, ובצורה כזו תהיה לנו אפשרות טובה לדעת מה בדיוק החברה יכולה לספק לנו ועד כמה זה מתאים לאופי המבנה שאנחנו רוצים לתכנן.

הטיפ השני, אנחנו צריכים לשבת עם צוות החברה ולשמוע מהם רעיונות לתכנון המבנה שלנו. מה הם מציעים לנו לעשות, כיצד הם מציעים לנו להתגבר על מכשולים שונים, אילו דברים מיוחדים הם מציעים לנו להוציא לפועל וכמובן כמה זה יכול לעלות לנו.

הטיפ השלישי, חשוב מאוד שאנחנו נבחן את היכולת של החברה לעמוד בלוח הזמנים שלנו וכן לעמוד בתקציב שעומד לרשותנו לצורך ביצוע הפרויקט בזמן הנקוב.