שולחן מנהלים

המדריך לבחירת שולחן מנהלים

כשאנחנו נכנסים לחדר של מנהל במשרד, קל מאוד לשים לב להבדל שבין חדר זה לחדר של עובדים אחרים. בדרך כלל, המנהל יושב בחדר משלו, הוא לא יושב ביחד עם עובדים אחרים, לכן גם החדר מעוצב בצורה יותר אישית, על פי טעמו וסגננו.

מעבר לכך, הרהיטים בחדר ילמדו אותנו שמדובר בחדר של מנהל. בין אם זה בגלל האיכות, העיצוב, הסגנון וכן האופי שלהם. סביר להניח שהכיסאות והשולחנות יותאמו לצרכיו של המנהל, על פי מאפיינים שונים.

מדוע חשוב שהריהוט יותאם למנהל?

התאמה של ריהוט משרדי לחדר מנהלים היא חשובה משתי סיבות עיקריות. ראשית, מעצם העובדה שהוא האדם שאמור להשתמש בריהוט על בסיס קבוע, רצוי שכל פריטי הריהוט ובכלל כל החדר, יותאם לצרכיו, כך הוא יוכל לעבוד בצורה נוחה, נעימה, ולייצר תפוקה מתאימה.

שנית, יש כאן גם עניין של סטטוס ומעמד. אנחנו לא נרצה לתת למנהל בעסק שלנו, שולחן וכסא פשוטים, כאלה שלא מלמדים דבר על התפקיד שלו, על המעמד בעסק וכן על ההבדל בינו לבין עובדים רגילים. כך הם, לקוחות וספקים ידעו שהוא בתפקיד בכיר יותר.

כיצד בוחרים שולחן למנהל?

אחד מפריטי הריהוט החשובים ביותר עבור כל מנהל בכל עסק, הוא שולחן מנהלים. מדובר על שולחן עבודה אשר יוצב במרכז החדר או במקום אחר, לצידו הוא ישב במהלך כל היום ויבצע את עבודתו. השולחן, כאמור, צריך להיות גם יעיל לצורכי עבודה, וגם ללמד אותנו על מעמדו של המנהל ולאפיין אותו, ביחס לעובדים אחרים.

זו הסיבה שהשולחן לא יהיה משותף ולא יהיה סטנדרטי. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של שולחנות מנהלים, אשר נבדלים אחד מהשני, בין אם זה בסגנון, בחומר, או בפריטים אחרים המשפיעים על הנראות והשימוש בו.

בשביל לבחור שולחן מנהלים בצורה נכונה, עלינו לדעת מה תנאי השטח העומדים לרשותנו בשביל שנוכל להציב אותו בצורה נוחה, כך יהיה ניתן להשתמש בו באופן אופטימלי. כמו כן, צריך לבחור שולחן שניתן להשתמש בו במשך זמן רב וכמובן הוא צריך להיות יעיל ונוח לשימוש.

פרמטרים שיכולים לעזור בתהליך הבחירה

בראש ובראשונה, צריך לבחון את העיצוב והסגנון של השולחן, עד כמה הוא מתאים למקום ולמנהל עצמו. למשל, זה יכול להיות שולחן עם מגירות, שולחן שמגיע ללא מגירות, ואז יהיה צורך לקנות שידה או ארון, שולחן מלבני רגיל או שולחן שמגיע בצורת ר' או ח'. כל אחד בוחר את העיצוב שמתאים לו.

יש להתייחס גם לשאלת החומר, האם יהיה זה שולחן מעץ מלא, עץ סיבית או סוגים אחרים. חשוב לומר, סוג העץ ישפיע על איכות השולחן והעמידות שלו לאורך זמן, הוא ישפיע על היכולת לנייד את השולחן ממקום למקום, וכן על הנראות ו"המכובדות" שלו.