קרמיקה

3 טיפים ממעצבי הפנים המובילים לבחירת פינות אוכל

אחד הפריטים החשובים ביותר בכל בית, גדול או קטן, היא פינת אוכל. על פניו, מדובר בשולחן אוכל רגיל עליו אנחנו נקיים ארוחות משפחתיות במהלך היום או ארוחות מיוחדות בסופי-שבוע וחגים, עליו אנחנו נארח חברים ובני משפחה מעת לעת.

אך בגלל כל זה, מדובר בחלק מאוד משמעותי לעיצוב הבית בכלל וכן באופן מעשי לשימוש יומיומי או מעת לעת לארוחות מיוחדות. לא מדובר בשולחן סטנדרטי. מדובר על שולחן שתופס הרבה מאוד נפח ויש לו נוכחות גדולה ומשמעותית במרחב, לכן אנחנו נחפש פינות אוכל בהתאמה אישית.

מה זו פינת אוכל בהתאמה אישית

בעיקרון, אפשר לחלק את הנושא של פינות אוכל בהתאמה אישית לשני מאפיינים. הראשון, ניתן להזמין פינת אוכל על פי הזמנה אישית בכל מה שקשור לתכנון, עיצוב, חומר והיבטים אחרים. המאפיין השני, מתייחס לרכישת פינת אוכל מתוך קטלוג על פי התאמה אישית למבנה ולחלל בו אנחנו מבקשים להציב אותו.

היום אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות, בהם אנחנו יכולים למצוא ולרכוש פינות אוכל מסוגים שונים. אנחנו יכולים לעשות שימוש באתרי אינטרנט שונים לשם כך, יש לנו אפשרות לפנות אל מעצבים ובעלי מקצוע באופן ספציפי שיצרו עבורנו את השולחן המיועד, וכן אנחנו יכולים לרכוש פינת אוכל מותאמת עבורנו דרך חברות וחנויות שונות.

לפני שאנחנו ניגשים לגורם כזה או אחר ומחפשים פינות אוכל בהתאמה אישית, מוטב להתייעץ עם גורמי מקצוע, כולל מעצבי פנים אשר יכולים לעזור מתוך הניסיון והידע שעומד לרשותם. הם יכולים להציע לנו טיפים שונים שקשורים לאופן בו נבחן ונבחר פינת אוכל, וכמובן לעצם הבחירה עצמה.

טיפים מובחרים לבחירת פינת אוכל

טיפ ראשון – התייחסו למרחב בו אתם בוחרים להציב את השולחן

שום פריט בבית לא עומד בפני עצמו. לא משנה אם מדובר במערכת ישיבה בסלון, שולחן כתיבה בחדר ילדים ובוודאי לא פינת אוכל. לכן, גם אם רוצים לבחור פינה בהתאמה אישית, חשוב לבחון את המרחב, חשוב להבין איך הוא בנוי, איך הוא מעוצב וכיצד פינת האוכל יכולה להשתלב בה בצורה נכונה.

השילוב צריך להיות גם מבחינת עיצוב, אך גם מבחינות אחרות, למשל, מבחינת מיקום, נוחות, וכל דבר אחר שיאפשר לנו להשתמש בשולחן כפי שאנחנו רוצים ולהשתמש באופן כללי בסביבה, בלי הפרעות.

טיפ שני – התייחסו לחומרים מהם עשויה פינת האוכל

בין אם זה בשביל שיהיה ניתן לתחזק ולשמור עליו ובין אם זה בשביל שנוכל להשתמש בפינת האוכל כפי שאנחנו רוצים, מבלי שהוא יישחק וייהרס, חשוב שפינת האוכל תהיה עשויה מחומרים איכותיים וחזקים.

טיפ שלישי – התייחסו למאפיינים מעשיים.

בסופו של דבר, מלבד העובדה שפינת אוכל היא אלמנט משמעותי לעיצוב החלל, אזי שיש לה תפקיד מאוד ברור. לכן, צריכים להקפיד ולשים לב שאפשר באמת להשתמש בה כפי שרוצים, בין אם זה לארוחה קטנה או גדולה.