וילונות בד

כל סוגי וילונות בד

כשאנחנו בוחרים לעצב את הבית או את העסק שלנו, ישנם פריטים רבים שיכולים לעזור לנו בכך. חלק מהפריטים, אנחנו נקנה פעם אחת, נתקין אותם ונשתמש בהם במשך שנים רבות עד שנרצה להחליף אותם, אם בכלל.

דוגמא טובה לסוג פריט כזה, הם וילונות. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של וילונות מחומרים שונים, אשר יכולים לשמש אותנו בין אם זה בבית ובין אם זה בעסק. אנחנו צריכים להחליט באיזה צבע, באיזה עיצוב וכן מאיזה חומר אנחנו רוצים שהם יהיו עשויים. זאת על מנת שנוכל להשתמש וליהנות מהם, מבחינת סגנון ומבחינה פרקטית.

כיצד בוחרים וילונות בצורה נכונה

ישנם פרמטרים שיכולים להשפיע על הבחירה שלנו. בעיקרון, היא צריכה להיות מבוססת על נקודות כגון, מה יכול להתאים לחלל החדר בו אנחנו מתכוונים להתקין אותם, כיצד הם משתלבים עם שאר הפריטים והריהוט במקום, וכן כיצד יכולים לתפעל ולתחזק אותם, כך שהם ישרתו אותנו במשך שנים ארוכות.

דוגמא טובה לוילונות שיכולים לשרת אותנו ולהתאים לנו מבחינת עיצוב וסגנון, הם וילונות בד. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונים, בין אם זה מבחינת סוג הבד ובין אם זה מבחינות אחרות, כולל בכל מה שקשור למבנה הוילון. חשוב שאנחנו נבחר סוג מתאים לאופי המקום וליכולת שלנו להשתמש בווילון בצורה פרקטית.

אילו סוגי וילונות בד קיימים 

כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של וילונות בד, אשר מבוססים על סוגים שונים של בדים ומאפיינים של הוילון עצמו, כלומר האופן בו הוא בנוי וכיצד אפשר להשתמש בהם. אנחנו נתייחס למספר סוגים שיכולים להתאים עבורכם בבית או בעסק.

וילון גלילה – סוג וילון אשר מבוסס על הפעלה של גלילת הוילון כלפי מעלה ומטה, בהתאמה. זה יכול להיות וילון מחובר למנגנון חשמלי אשר מאפשר לנו להפעיל אותו באמצעות מתג פשוט. מדובר על וילון ייחודי עם סוג בד חזק ואיכותי.

וילון הצללה – וילון שנפתח לצדדים. גם כאן אנחנו יכולים למצוא אפשרויות שונות, בין אם זה מבחינת סוג הבד ובין אם זה מבחינת אופי התפעול של הוילון, בין אם זה תפעול ידני או תפעול חשמלי שמתבצע באמצעות מתג.

וילון אטום – הכוונה לוילון בד קלאסי, אשר אוטם את כל החלון, הוא יכול להיות בנוי בחלק אחד או במספר חלקים שמתחברים ביחד. בדרך כלל מדובר על וילונות בד אשר אפשר לתפעל אותם אך ורק באופן ידני. הם ארוכים ומגיעים ממשקוף החלון העליון עד לרצפה, או לפחות עד לחלק התחתון של החלון.

מבחינת סוגי הבד, אזי ניתן למצוא דוגמאות שונות, בין אם זה בד כותנה, משי, או סוגים אחרים של בדים, כאשר כל אחד מהם גם מגיע בצבע שונה, בהיר, כהה, שילוב של צבעים וגוונים שונים וייחודים.