כל היתרונות של פרקטים מעץ

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מוותרים על התקנת אריחי רצפה רגילים, מרצפות, כפי שהיינו רגילים לראות במבני מגורים או בעסקים, ובוחרים להתקין במקום פרקטים. הבחירה בפרקט נובעת הן מסיבות של עיצוב ומראה, אך גם מסיבות אחרות.

ניתן למצוא דוגמאות שונות של פרקטים, אשר נבדלות אחת מהשנייה הן בעיצוב, הן בסגנון, בצבעים, בחומרים ובאלמנטים אחרים. כל אחד בוחר איזה סוג פרקט הוא רוצה להתקין, כאשר לפעמים ההתקנה מתבצעת בעת בניית המבנה ולעיתים בשלבים מאוחרים יותר, כאשר עורכים בו שיפוץ.

אילו סוגי פרקטים אנחנו יכולים למצוא?

בעיקרון, אפשר למצוא שתי קטגוריות עיקריות של פרקטים. פרקטים סינטטיים, אשר מזכירים במראה שלהם פרקט מקורי אך הם אינם כאלה, וכן פרקטים מעץ אשר נחשבים מקוריים והרבה יותר איכותיים.

כשמדברים על פרקטים מעץ, הכוונה היא לפרקט מקורי, כלומר פרקט מעץ מלא. אפשר למצוא סוגים שונים של עצים מהם אפשר ניתן לייצר פרקטים בעזרת תהליכי עיבוד שונים. מדובר על עצים כמו אורן, אלון, במבוק, אגוז, גושן ועוד. כל אחד מהם מכיל כמובן תכונות אחרות ומציע סגנונות עיצוב שונים.

מה היתרונות של פרקט עץ?

כפי שאנחנו יכולים להסיק, ישנם יתרונות שונים בהתקנת פרקטים מעץ. לפני שנציג אותם, חשוב להבהיר, על מנת שנוכל ליהנות מיתרונות אלו, אנחנו צריכים גם לבחור אנשי מקצוע מנוסים ורציניים שיבצעו עבורנו את ההתקנה, וכן אנחנו צריכים לדעת כיצד להתאים את הפרקט למבנה ולחלל החדר, בו אנחנו מבקשים להתקין אותו.

היתרון הראשון והבולט של התקנת פרקטים מעץ מלא הוא, עצם זה שאנחנו נהנים מהתכונות של העץ כפי שהוא. לא מדובר על פרקט סינטטי, שאין לו תכונות ייחודיות של עץ. במקרה של עץ מלא, אנחנו נהנים הן מהתכונות המעשיות והן מתכונות של עיצוב, סגנון, ואפילו חמימות שהוא מציע לנו.

יתרון שני בולט, פרקט מעץ מלא יכול להחזיק מעמד זמן רב. אם אנחנו שומרים עליו, הוא יכול לשרת אותנו במשך שנים ארוכות. זה כמובן ימנע מאיתנו את הצורך להשקיע בעתיד בהחלפתו או תיקונו, זאת להבדיל משימוש בפרקטים מסוג אחר.

יתרון שלישי זה העיצוב והסגנון שלו. אין דומה לו מבחינת המראה, המרקם, העדינות שלו. אנחנו יכולים למצוא סגנונות שונים של מראה וליהנות מהם, כפי שאנחנו רוצים, בין אם זה כשאנחנו מתקינים פרקט בחדר שינה, סלון, מטבח או אפילו בבית העסק.

כיצד לבחור פרקט בצורה נכונה

כאמור, כל זה נכון אם אנחנו יודעים לבחור פרקטים מעץ בצורה נכונה. הבחירה שלנו צריכה להתבסס על שלושה פרמטרים עיקריים:

ראשית, סוג העץ והתכונות שלו. כך אנחנו נדע גם כיצד לתחזק אותו.

שנית, הצבע של הפרקט ומידת ההתאמה שלו לחלל החדר ולמבנה בכלל.

שלישית, העיצוב שלו וכיצד הוא משתלב בחדר באופן כללי.