קופה רושמת

כל היתרונות של קופה רושמת לעסק

אחד הכלים העיקריים והמהותיים בכל עסק שעוסק במכירות, כך או אחרת, היא קופה רושמת. מדובר על כלי שמאפשר לנו לבצע חישובים שונים בעת שאנחנו מבצעים מכירה וכמובן לקבל את הסכום מהרוכש, ולהחזיר לו עודף אם יש צורך.

קופות רושמות עברו במהלך השנים שינויים לא מעטים. בעבר הקופות היו מאוד מסורבלות, כבדות, גדולות, ולא פעם גם היו מותקנים בהם אביזרים ייחודים, כמין פטנטים מקומיים שנועדו לייצר תחושה מיוחדת בכל פעם שבוצעה מכירה. למשל, הרבה פעמים הותקן בקופה פעמון, ואז בכל פעם כשבוצעה מכירה, הוא צלצל.

איך בנויה הקופה העכשווית?

מי שבוחן קופה מודרנית לעומת קופות מן העבר, למשל מתחילת המאה ה-20, לא יכול שלא להתרשם מהשינוי העצום שחל בתחום. הן כוללות שילובים שונים המתאימים לסוג המסחר שנעשה בימינו, כאשר הרבה פעמים הקופה מסמלת כך או אחרת, את אופי המסר שנעשה במקום.

למשל, אנחנו יכולים למצוא קופות רושמות כוללות בתוכן מאזני שקילה, זאת על מנת שיהיה ניתן לשקול את המוצר (ירקות, פירות, תבלינים, וכדומה) ובהתאם לקבוע את המחיר על פי המשקל של המוצר.

כמו כן, כיום כל קופה רושמת כוללת בתוכה גם אפשרות להוציא חשבוניות וקבלות, אפשרות לשלם בעזרת כרטיס אשראי, לקרוא ברקוד של כרטיסים (למשל, כרטיסי מועדון של לקוחות), וכן בעשור האחרון אנחנו יכולים למצוא מעבר לשימוש בקופות רושמות עם מסך מגע, בדיוק כמו מכשירי סלולר או טאבלטים.

כיצד בוחרים קופה רושמת לעסק בצורה נכונה?

על מנת לבחור קופה רושמת בצורה נכונה לעסק שלנו, אנחנו צריכים לדעת לאפיין אותו כמו שצריך. עלינו להבין מה בדיוק העסק שלנו צריך, אילו פונקציות צריכות להיות בקופה על מנת שנוכל להפיק ממנה תועלת מרבית.

לא כל עסק זקוק לקופה הכי משוכללת שיש, אך מה שכן חשוב שהקופה בה משתמשים, אכן תענה על כל הצרכים ותספק את כל המטרות של העסק. חשוב גם להקפיד על כך שהקופה תכיל פונקציות אשר נרצה להשתמש בהן בעתיד, אם וכאשר העסק יתרחב.

למשל, אופציה של מועדון לקוחות, אופציה של חיבור למערכת המחשבים בעסק, שימוש בתוכנות ניהול עסק דרך הקופה ועוד. אם נשקיע ברכישת קופה משוכללת, בעתיד יהיה לנו הרבה יותר קל לבצע פעולות שונות דרכה.

היתרונות של קופה רושמת?

יתרון ראשון, היכולת לבצע פעולות חשבונאיות באופן מסודר, נכון, ואחראי. הקופה מאפשרת לנו לבצע כל תהליך של מכירה וכל שימוש בכסף, מזומן או אשראי, בצורה הטובה ביותר, מבלי שיהיה חשש לטעויות.

יתרון שני, אנחנו יכולים לשמור על הכסף אותו אנחנו מקבלים בכל תהליך רכישה, בצורה בטוחה ומסודרת ולמנוע מאנשים זרים כל אפשרות להגיע אליו.

יתרון שלישי, כאמור, אנחנו לשלב דרך הקופה פונקציות שונות ומגוונות, בין אם זה באמצעות שימוש במערכות מחשבים ובין אם זה שימוש בתוכנות מגוונות ועוד.