5  טיפים להיות מדריך רכיבה על סוסים מוצלח

לא מעט ישראלים, צעירים ומבוגרים, פונים אל חוות סוסים במטרה ללמוד כיצד לרכב בצורה נכונה. יש מי שעושה זאת מתוך כוונה לנסות ולהפוך את זה לעניין מקצועי, קבוע, ויש מי שעושה מתוך כוונה ליהנות מכך בתור תחביב לסופי שבוע, חגים או במהלך תקופות אחרות בשנה.

זה לא פשוט לרכב על סוס, בוודאי לא כפי שזה נראה בסרטים ובתוכניות טלוויזיה. מעבר לעובדה שצריך להתגבר על הפחד הראשוני שקיים אצל רבים, לעלות על הסוס, להתיישב ולגרום לו ללכת בצורה איטית ובטוחה, הרי שצריך להכיר את הסוס, ללמוד את ההתנהגות שלו ולדעת כיצד להתחבר איתו בשביל שהוא יאפשר לנו לרכב עליו מבלי לבצע תנועות חדות או דברים אחרים שיכולים לסכן אותנו.

מה תפקידו של מדריך רכיבה על סוסים?

מי שאחראי במידה ניכרת לכך שאנחנו נלמד כיצד רוכבים בצורה נכונה, הם מדריכי רכיבה על סוסים. בכל חווה אנחנו יכולים למצוא מדריכים, בין אם מדובר בחבר'ה צעירים או מבוגרים, אשר יש להם את הידע, כלים והניסיון והם מדריכים את כל מי שמגיע לחווה כיצד לרכב בצורה נכונה.

צריך לומר, מדריכי רכיבה על סוסים משמשים למספר צרכים. ראשית, כפי שניתן מהשם, הם מדריכים בחוגים וסדנאות אנשים שמגיעים אליהם בשביל ללמוד כיצד לרכב. שנית, הם מדריכים אנשי מקצוע וגורמים אחרים שאמורים לעבוד עם סוסים באופן קבוע או מזדמן, כיצד להתנהג איתם ואיך לרכב עליהם. שלישית, הרבה פעמים מדריכים נמצאים בחוות בשביל להדריך מבקרים המגיעים לחווה בשביל לרכב באופן חד פעמי.

מדריכי רכיבה על סוסים, כאמור, הם אנשי מקצוע שלמדו את התחום ומעבר לכך, הם עובדים עם סוסים באופן קבוע, מטפלים בהם ויודעים כיצד להתנהל מולם. זה עוזר להם כמובן לדעת כיצד להדריך אנשים אחרים איך לפנות אליהם וכיצד לרכב עליהם בצורה בטוחה.

מה צריך בשביל להיות מדריך מוצלח?

טיפ ראשון למדריך מוצלח הוא ללמוד את הסוס, ללמוד על אורח חייו, להיות בקרבו כמה שיותר ולדעת כיצד להתנהל מולו. כל חיה, בפרט סוסים, צריכה לקבל יחס טוב בשביל שהיא תוכל להחזיר יחס כזה לבני אדם. לכן חשוב ללמוד איך להתנהג מולו.

טיפ שני חשוב ללמוד כיצד לעבוד עם אנשים. אי אפשר להיות מדריך טוב אם לא יודעים כיצד לעבוד עם אנשים שמעולם לא רכבו ורוצים לקבל הדרכה בנושא. זה נכון כמובן לכל גיל, בכל מצב, לא משנה לשם מה הם מגיעים אלינו.

טיפ שלישי, יש להיות מאוד סבלניים, הן עם אנשים והן עם הסוסים. לא להילחץ ולא להלחיץ, לא להיבהל ולא לעורר פאניקה.

טיפ רביעי, צריך להכין תוכנית עבודה מסודרת מא' עד ת', בשביל שכל מי שמגיע להדרכה יקבל את כל הידע הרלוונטי עבורו.

טיפ חמישי, להיות קשוב לצרכים, הן של האנשים והן של הסוסים, בין אם מדובר על צרכים אישיים, סביבתיים, רפואיים ואחרים.