דשא סינטטי

3 טיפים לבחירה נכונה של דשא סינטטי

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים להשתמש בדשא סינטטי. הם בוחרים לעשות כך, הן בגינה הפרטית והן בבית העסק שלהם. לא רק גורמים פרטיים עושים זאת, גם רשויות מקומיות, מוסדות חינוך, מוסדות בריאות ומקומות אחרים אשר יש להם גינה או חלקת אדמה ריקה והם מעוניינים שיהיה בו דשא.

על פניו, היינו מצפים שאנשים ירצו לגדל דשא אמיתי ולא ירכשו דשא סינטטי, אך כשבוחנים את האיכויות של הדשא מחד ובוחנים את ההשקעה הכספית הכרוכה באחזקתו אל מול ההשקעה הכספית הנדרשת בגידול, טיפוח ואחזקה של דשא רגיל, ברור מדוע יותר ויותר אנשים מעדיפים לרכוש דשא מסוג זה.

מה זה דשא סינטטי ואיפה אפשר להשתמש בו?

דשא סינטטי הוא דשא אשר נוצר בתהליך ייצור תעשייתי. הוא עשוי מסיבים שונים, ומטרתו לשמש תחליף לדשא אמיתי. להבדיל ממנו, הוא לא זקוק למים ואיננו מושפע מתנאי מזג אוויר. הוא גם מחזיק מעמד הרבה יותר זמן וניתן להשתמש בצורות ומקומות שונים.

אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר בדשא סינטטי במגוון רחב של מקומות, בין אם זה חצרות וגינות של בתים פרטיים, בנייני מגורים משותפים, בתי ספר, גני ילדים, בתי עסק, גינות ציבוריות ועוד. אפשר להשתמש בו בכל מקום וזה היתרון שלו על פני דשא רגיל, אשר תלוי בתנאי קרקע, תנאי מזג אוויר ותנאי סביבה אחרים לגידול וטיפוח.

טיפים לרכישה נכונה של דשא סינטטי

על מנת ליהנות מדשא סינטטי כפי שאנחנו רוצים, אזי שעלינו לדעת כיצד לקנות את המוצר הנכון וכיצד נוכל להשתמש בו בצורה אפקטיבית בכל מקום בו נרצה להציב אותו, בין אם זה במקום מגורים ובין אם זה בעסק ומקומות אחרים.

טיפ ראשון, עלינו לבחון את צפיפות הסיבים. ככל שהסיבים יותר צפופים, כך גדל הסיכוי שהדשא יהיה עשוי בצורה איכותית וטובה יותר. זה יאפשר לנו ליהנות ממנו לאורך זמן, שכן ככל שהסיבים צפופים יותר, כך המרבד מחזיק מעמד יותר.

טיפ שני, יש לבחון ממה עשוי המרבד. מאילו סוגים של סיבים, באיזה אורך הם, עד כמה המרבד עצמו הוא חזק ועמיד. עלינו לזכור, לאורך זמן תיתכן שחיקה, בין אם זה בגלל שאנחנו דורכים, משחקים או יושבים עליו ובין אם זה מסיבות אחרות.

טיפ שלישי, כשאנחנו ניגשים לרכוש מרבד של דשא סינטטי, יש להקפיד ולבחון, באיזה גודל הוא, כיצד הוא יכול להשתלב במקום בו אנחנו רוצים להציב אותו, איך הוא יכול לשרת אותנו באופן פרקטי. חשוב גם לבדוק, איך אנחנו יכולים לחבר אותו לקרקע בצורה נכונה.

רכישת מרבד דשא סינטטי יכולה להתבצע דרך חנויות ואתרי אינטרנט המתמחים בכך. חשוב לבדוק איפה מבצעים את הקנייה, על מנת שנוכל ליהנות ממוצר איכותי, חזק ואמין.