הכול על קורסים בשוק ההון – רגע לפני שנרשמים

בעולם של היום, כל בעל עסק, ובכל תחום, חייב להבין לא מעט בעולם הפיננסי, ולו כדי לקבל את ההחלטות העסקיות הנכונות ולתכנן לעצמו את התנהלותו הכלכלית העתידית. כאשר, כבעלי עסק, אנו מקבלים את ההחלטה הנכונה ומסוגלים, תודות לידע שרכשנו, להבין את ביצועיו של העסק שלנו, סביר ש"עשינו את זה" ו – בגדול! במיוחד לשם כך מוצעים כיום קורסים שונים בשוק ההון, קורסים המספקים את כל הידע החשוב, כמו גם את הכלים הניהוליים הרלוונטיים לעולם הפיננסי שיכולים לעזור בהמשך. 

מהי המטרה של לימודי ניהול פיננסי?

אחת האפשרויות המוצעות כיום היא קורס ניהול פיננסי ודו"חות כספיים. קורס זה נועד לספק את היעד החשוב וגם את מגוון הכלים הניהוליים הקשורים לניהול פיננסי, ובמקביל את כל אותם עקרונות מנחים המסייעים בהערכת שווין של חברות ושווים של נכסים מסוגים שונים. הקורס עוזר להבין, לקרוא ולנתח דוחות כספיים, הוא מסייע למשתתפים בו לרכוש שפה פיננסית מקצועית וארגז כלים חשוב, שיעמוד לרשותם בהמשך. עוד עוזר הקורס להבין מה מסתתר מאחורי אותן מילים גדולות המגיעות מהעולם הפיננסי, שלרבים נשמע מורכב במיוחד. 

היכן ניתן ללמוד זאת?

בשל הביקוש לקורסים בתחום זה, כמו גם המודעות להבין את הנושאים הקשורים לכך לעומק, אפשר ללמוד כיום קורסי ניהול פיננסי וגם דוחות כספיים במסגרות לימוד שונות, ביניהן אוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לניהול. אוניברסיטת תל אביב ידועה כאחת המובילות כיום בארץ וגם בין הנחשבות בעולם והיא מציעה מבחר רחב מאד של מסלולי לימוד במתכונות שונות. את הקורס מעבירים מיטב המרצים בתחום, ביניהם כמה מרואי ורואות החשבון המובילים בארץ, והוא מוצע בכיתות לימוד נוחות, חדשניות ונעימות. 

מדוע מומלץ לקחת קורסים בשוק ההון ולמי זה מתאים?

מנהלים בעסקים, בחברות ובארגונים מתמודדים, בעבודה היום יומית, עם אתגרים שונים. העבודה שלהם, כמו גם המציאות שבה אנו חיים כיום, מחייבים אותם לדעת, להכיר ולהבין גם את העולם הפיננסי, לרבות שוק ההון, לעומק ולדעת לקרוא דוחות כספיים לעומק. בין אם אתם מנהלים בחברה מסוימת ובין אם אתם בעלי עסק וחשוב לכם להבין זאת, קורסים בשוק ההון הם המסלול המתאים לכם. גם אם אתם עורכי דין, רופאים, אנשי הייטק ויועצים עסקיים תוכלו למצוא עניין רב בקורס. 

מהם נושאי הלימוד המוצעים?

קורס זה כולל מגוון רחב של נושאי לימוד, ביניהם: מיסוי, חובות דיווח ותמריצים, מושגי יסוד במימון, הדיווח החשבונאי, יחסים פיננסיים, חשבונאות ניהולית, טעויות והונאות בדיווח כספי, הערכת שיווי נכסים ועוד. 

מהן אפשרויות התעסוקה לאחר לימודים אלה?

בתום הלימודים יכולים בוגרי הקורס להשתלב במגוון רחב של תפקידים ניהוליים הנוגעים, בין היתר, בעולם הפיננסי. ניתן להשתלב בחברות בתפקידי מנכ"לים או סמנכ"לים, וכמובן לנצל את הידע לטובת פיתוחו והתקדמותו של העסק, שבו מחזיקים.